De raadscommissie besprak afgelopen woensdag het bestemmingsplan Vuursteeglaan-Zuid. | Foto: Jan Sibie
De raadscommissie besprak afgelopen woensdag het bestemmingsplan Vuursteeglaan-Zuid. | Foto: Jan Sibie

Commissie discussieert over Vuursteeglaan-Zuid

Algemeen Politiek

De raadscommissie behandelde afgelopen woensdag het plan voor de bouw van 82 woningen aan de Vuursteeglaan. De bedoeling was om het bestemmingsplan vast te stellen en het in de raadsvergadering van deze week af te hameren. Voordat dat gaat gebeuren is het toch eerst nog een bespreekstuk.

Door Cor de Mooy

Projectontwikkelaar Timpaan verwierf de grond aan de Vuursteeglaan in 2022 met de bedoeling daar woningen te gaan bouwen. Het aantal en het type woningen is gaande het proces bijgesteld. Er moeten nu 82 woningen gaan verrijzen voor diverse inkomens. 

Het programma bestaat uit 21 sociale huurwoningen (appartementen), 30 middeldure huur- of betaalbare koopwoningen (beneden-bovenwoningen) en 31 vrije sector koopwoningen (18 twee-onder-een-kapwoningen, 7 rijwoningen en 6 vrijstaande woningen). De sociale huurwoningen zullen in opdracht van Stek worden gebouwd en door Stek worden geëxploiteerd.

Het bestemmingsplan moet gewijzigd worden. De kneep zit hem in het feit dat er gestapelde woningbouw moet gaan plaatsvinden. In april en mei 2023 lag het plan ter inzage. Daar zijn in totaal 12 bezwaren op gekomen. Met de bezwaarmakers is meermaals gesproken. Daarna is het plan op punten gewijzigd.

Niet gehoord

Tijdens de commissievergadering van vorige week woensdag kwamen twee omwonenden aan het woord. Mevrouw Van der Zalm woont naast het te bebouwen perceel en wil zelf gaan bouwen achter haar huis. Haar zorgen betreffen de ontsluiting. Er wordt haar een alternatief voor de ontsluiting geboden wat voor haar niet acceptabel is.

De heer Van Zelst sprak in namens zijn ouders, die ook naast het terrein wonen. Van Zelst ziet nog geen directe bouwplannen van zijn ouders, maar sluit die niet uit. 

De meeste pijn zit voor zowel Van Zelst als Van der Zalm in het feit dat zij zich niet gehoord voelen. ‘Ik ben pas op 6 juni 2023 benaderd’, zegt mevrouw Van der Zalm. ‘Toen kon ik niet meer meedenken. Er lag al een compleet plan.’

Het meest haalbare

De heer Dijksma van Timpaan weerspreekt dat er geen contact is geweest met beide insprekers. Ook wethouder Jolanda Langeveld begrijpt de ontevredenheid niet. ‘Ik weet niet wat verder nog aan te bieden. Er zijn veel gesprekken geweest. Er zijn ook veel belevingen hierbij. We hebben intern gekeken wat mogelijk is. Dit is het meest haalbare op dit moment. Het is zelfs een mooie oplossing dat, als je nog 4 woningen kunt realiseren, dat het toch een soort onderdeel is van het plan maar je hoef niet mee te betalen aan het sociale plan.

Martijn Tibboel van de VVD toonde zich kritisch. ‘Het is zonde dat er nu nog een stuk grond ligt dat niet gebruikt wordt, terwijl de grondeigenaren wel mee wilden doen. Als ze van het begin af aan mee waren genomen in de besluitvorming was dit toch heel anders gelopen. Dit is een gemiste kans.’

Zowel Timpaan als de gemeente strijken met de hand over het hart en willen alsnog in gesprek gaan met de insprekers. Bovendien wordt er inzage gegeven in het verkeersonderzoek voor de ontsluiting.

Geen hamerstuk

Aan het slot van dit agendapunt bleek dat het bestemmingsplan donderdag niet meteen vlotjes afgehamerd gaat worden. PvdA/GroenLinks wil er een bespreekpunt van maken en dient debatpunten in.