
Vishandel, slagerij en catering Baaij viert 75-jarig bestaan
ZakelijkEen 75-jarig bestaan! Dat is een periode waar menig bedrijf alleen maar van dromen kan. Maar het in Lisse en omgeving bekende bedrijf van Baaij in vis en vlees is het gelukt. Mede-eigenaar Ad Baaij is zeker niet van plan dit heugelijke feit zomaar voorbij te laten gaan. “Het bedrijf is opgericht door mijn opa, voortgezet door mijn vader, ik ben een van de huidige eigenaren en de nieuwe generatie staat klaar”, zo vertelt Ad Baaij.
Door Jan Sibie
Kwam de oprichter in de veertiger jaren nog uit Tholen, het bedrijf is snel richting Lisse gekomen. “Met een simpele reden”, zo vertelt Baaij. “Er was gewoon geen vishandel in Lisse.” En dan ziet een ondernemer kansen.
Dat de familie Baaij kansen pakt als die zich voordoen, is de afgelopen jaren wel gebleken toen de vishandel werd uitgebreid met de naastgelegen slagerij. En de overname van ‘De Voorhof’ die tegenwoordig ‘De Proeverij’ heet, maakte een ingang in de wereld van de catering mogelijk. De samenvoeging van slagerij en viswinkel was bijzonder en vroeg de nodige technische voorzieningen. Vooral de geur van verse vis bij een slagerij vraagt de nodige maatregelen qua luchtverversing. Maar wie de moderne winkel aan de Kanaalstraat binnenloopt, merkt direct dat dit goed gelukt is. En dat is niet het enige dat daar opvalt. Het interieur is eigentijds en straalt beslist een bijzondere sfeer uit, die de winkel een onverwachte uitstraling geeft.
Speciale krant
Het is dan ook niet vreemd dat Baaij flink ruchtbaarheid aan dit 75-jarig bestaan gaat geven. Bijvoorbeeld met een speciale krant, ‘De Oranjekoerier’. Deze krant is genoemd naar een voorloper van de huidige lokale media. En deze Oranjekoerier biedt iedereen in Lisse ook nog de kans om mooie prijzen te winnen. Zo kun je volgens Ad Baaij “een tas boodschappen winnen als je de krant voor je raam hangt.” “En voor mensen die goed gewichten kunnen schatten is er het ;paling raden’, waarbij het gewicht van een grote paling geraden moet worden.”
Kortom, de verschillende generaties Baaij zetten alles op alles om van hun 75-jarig jubileum ook voor Lisse iets feestelijks te maken.















