Afbeelding

Nieuw raadsakkoord en installatie wethouders

Algemeen

De gemeenteraad van Lisse komt op dinsdag 23 juni om 20.00 uur bijeen voor een bijzondere raadsvergadering. Tijdens deze avond wordt het nieuwe raadsakkoord voor de periode 2026-2030 besproken en vastgesteld. Als alles volgens verwachting verloopt worden er drie kandidaat-wethouders benoemd en geïnstalleerd.

Terugblik op het formatieproces

De bijeenkomst start met een terugblik op de afgelopen maanden. Verkenners Marvin Polak en Paul de Bruijn blikken terug op hun rol in het formatieproces en hun geven inzicht in de gesprekken tussen de partijen en de keuzes die zijn gemaakt om te komen tot een gezamenlijk akkoord voor de komende jaren.

Raadsakkoord ‘Met elkaar voor Lisse’ 2026-2030

In het geval van Lisse is een raadsakkoord een afspraak van alle politieke partijen in de gemeenteraad over de belangrijkste plannen voor de komende jaren. Denk aan onderwerpen zoals wonen, leefbaarheid, bereikbaarheid en het versterken van de gemeenschap. De partijen hebben samen aan het akkoord gewerkt, als een gedeelde agenda voor de toekomst van Lisse. Zij krijgen tijdens de raadsvergadering de gelegenheid om zich uit te spreken over het raadsakkoord en het daarna vast te stellen.

Kandidaat wethouders

Een belangrijk onderdeel van de avond is de voordracht en benoeming van de kandidaat wethouders. Door Nieuw Lisse wordt Jolanda Langeveld voorgedragen. Voor de VVD is Riet Austie de beoogd kandidaat en CDA zal Vincent Scheurwater voordragen. De raad besluit over hun benoeming. Als de kandidaat wethouders de benoeming aannemen worden ze beëdigd geïnstalleerd en kunnen ze officieel aan de slag gaan.

De raadsvergadering is openbaar en inwoners zijn van harte welkom om aanwezig te zijn. Tijdens de raadsvergadering neemt wethouder Kees van der Zwet afscheid van de raad. De avond markeert het afscheid van de oude en de start van een nieuwe bestuursperiode, waarin raad en college samen werken aan de toekomst van Lisse.

Uit de krant