Tijdens het gesprek werden er handige tips gedeeld. | Foto: PR
Tijdens het gesprek werden er handige tips gedeeld. | Foto: PR Foto:

Boekentips delen in Bibliotheek Lisse

Algemeen

Bezoekers van de Bibliotheek Lisse gingen dinsdag 8 september met elkaar in gesprek over boeken en hun leesvoorkeuren. Ze deelden favoriete titels en vertelden waarom ze lezen. Ook gaf collectiespecialist Romée Schenk van de Bibliotheek Bollenstreek tips voor het vinden van een passend boek.

Tijdens het gesprek kwam naar voren dat leesvoorkeuren niet alleen per persoon verschillen, maar ook kunnen veranderen gedurende verschillende levensfasen. 

Verdwijnen

Deelnemers noemden onder meer het verdwijnen in een andere wereld en het opdoen van nieuwe inzichten als redenen om te lezen.

Tijdens de bijeenkomst werden verschillende boekentips uitgewisseld. ‘Oh, nu moet ik toch deze tips opschrijven, want het wordt wel een heel lijstje’, merkte een van de deelnemers op.

Schenk vertelde daarnaast over het samenstellen van de bibliotheekcollectie en over manieren waarop lezers nieuwe boeken kunnen ontdekken.

Daarvoor biedt de Bibliotheek Bollenstreek onder meer de service ‘Welkboek’. Gebruikers kunnen daarbij voorkeuren aangeven, zoals de gewenste stemming en toegankelijkheid van een boek. Op basis daarvan krijgen zij leestips. De service is beschikbaar in de bibliotheekvestigingen en via www.bibliotheekbollenstreek.nl/welkboek.

Uit de krant